Zpravodajství z konference o trombóze a hemostáze z Hradce Králové

Kongresy, Videa
21. 9. 2022
» Z oboru » Zpravodajství z konference o trombóze a hemostáze z Hradce Králové
Zpravodajství z konference o trombóze a hemostáze z Hradce Králové

Ve dnech 14. – 16. září 2022 proběhla v Hradci Králové XXVIII. Česko-slovenská konference o trombóze a hemostáze a současně také XX. Česko-slovenská konference laboratorní hematologie. Akce se konala pod záštitou České společnosti pro trombózu a hemostázu ČLS JEP, Slovenské spoločnosti hemostázy a trombózy a České hematologické společnosti ČLS JEP. 

I my jsme byli na místě s kamerou, abychom Vám zprostředkovali novinky a dění z kongresu. Poslechněte si komentář prezidenta konference prof. MUDr. Pavla Žáka, Ph.D. a dalších účastníků. 

Prof. MUDr. Pavel Žák, Ph.D.
Nově se portál HEMATOonkologie.cz bude rozšiřovat o neonkologickou hematologii, konkrétně o problematiku hemostázy a trombózy. Týmy odborníků, se již těší na Vaše dotazy.

MUDr. Eva Konířová
Zaujal mě blok přednášek o imunitní trombocytopenii, který byl zaměřen na patofyziologii ITP a na to, zda jsme schopní cílit léčbu podle imunitního a patofyziologického profilu konkrétního pacienta.

Doc. MUDr. Petr Dulíček, Ph.D. 
Témata letošní konference byla zvolena velmi prakticky. Na programu bylo především téma klinické i laboratorní trombózy a hemostázy.

MUDr. Jaromír Gumulec, Ph.D.
Na konferenci se setkávají angiologové i hematologové. Osobně se těším na přednášky o problematice profylaxe trombózy v souvislosti s procedurami asistované reprodukce nebo u hospitalizovaných těhotných. 

MUDr. Milan Košťál, Ph.D.
Byly zmíněny nové možnosti léčby, diagnostiky i nové prediktivní faktory, které by pomohly lépe cílit léčbu u pacientů s imunitní trombocytopenií. 

Děkujeme všem, kteří poskytli vstupy, pořadatelům za umožnění účasti na konferenci a organizátorovi akce agentuře HANZO Production.

Sdílet
Odebírejte
novinky
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z Hematoonkologie.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.