prof. MUDr. Zdeněk Ráčil, Ph.D.

Akutní leukémie Myelodysplastický syndrom
» Odborné kolegium je tu PRO VÁS! » prof. MUDr. Zdeněk Ráčil, Ph.D.
prof. MUDr. Zdeněk Ráčil, Ph.D.

prof. MUDr. Zdeněk Ráčil, Ph.D.

Vystudoval jsem Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Získal jsem osvědčení o interním lékařství a certifikát z hematologie a transfuzní medicíny. V roce 2014 jsem se stal profesorem. V letech 1999–2019 jsem pracoval na Interní hematologické a onkologické klinice Fakultní nemocnice Brno, od roku 2003 na LF MU Brno. V letech 2012–2019 jsem působil ve výzkumném centru CEITEC Masarykovy univerzity v Brně.

Jsem členem Americké mikrobiologické společnosti, Evropské hematologické společnosti, Evropské společnosti pro klinickou mikrobiologii a infekce, členem České hematologické společnosti ČLS JEP a členem CELL (České leukemické skupiny – pro život).

Mým pracovním zájmem je akutní myeloidní leukémie, dále chronická myeloidní leukémie, Ph negativní myeloproliferativní neoplazie, infekční komplikace u hematologických pacientů a buněčná aferéza. Jsem autorem nebo spoluautorem více než 195 publikací. Byl jsem hlavním řešitelem nebo spoluřešitelem 6 grantů. Podílel jsem se na více než 15 klinických studiích. 

Mým dalším velkým zájmem je srpkovitá anémie. Jsem zakladatelem a členem správní rady nadačního fondu SSUUBO, který pomáhá poskytovat zdravotní péči a sociální zázemí nemocným se srpkovitou anémií ve venkovském regionu Buikwe v Ugandě. V Ugandě se každoročně narodí 20 000 dětí se srpkovitou anémií a 70-80 % z nich se nedožije 5. roku života. Více informací na www.ssuubo.cz.

Odebírejte
novinky
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z Hematoonkologie.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.